Nowa linia produkcyjna Pilkington w Białymstoku już otwarta!

Pilkington 

200 miejsc pracy, 10 000 m² powierzchni i cztery nowoczesne linie produkcyjne – w ubiegłym tygodniu firma Pilkington IGP Sp. z o.o. świętowała otwarcie zakładu produkcyjnego w Panattoni Park Białystok.

Nowoczesne centrum logistyczno-przemysłowe wybudowane przez Panattoni Europe ma charakter multi-tenant. Zostało opracowane dla najemców reprezentujących różne branże – od logistyków po produkcję. Tu swoje nowe linie produkcyjne uruchomił Pilkington IGP Sp. z o.o., producent szyb zespolonych.

 – Białystok to najprężniej rozwijające się miasto w regionie. Cieszymy się, że jesteśmy częścią tego dynamicznego procesu i wiemy, że są tu świetne warunki dla biznesu – mówi Krzysztof Granicki, Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający Pionu Szkła Architektonicznego w Polsce oraz Pionu Szkła Przetworzonego w Europie Północnej w firmie Pilkington IGP Sp. z o.o.

Zakład działa już od grudnia. Wyposażono go w cztery zaawansowane technologicznie linie produkcyjne, gdzie zatrudnienie znaleźć może ponad 200 pracowników.  Powierzchnia produkcyjna o wielkości 10 000 m² pozwala na znaczące zwiększenie mocy produkcyjnych. W tym roku w nowej fabryce zostanie zainstalowany także nowoczesny piec do hartowania szkła.

- Zależy nam na zadowoleniu naszych klientów, dlatego wciąż poszukujemy nowych możliwości rozwoju. Po rozbudowie zakładów w Szczecinie, Krakowie i Skierniewicach, zakupie fabryki w Ostrołęce oraz modernizacji parku maszynowego we Wrocławiu przyszedł czas na Białystok. Budowa nowoczesnego zakładu przetwórczego umocniła pozycję naszej firmy w tym regionie. Cztery linie produkcyjne z pewnością wpłyną na usprawnienie obsługi – dodaje Krzysztof Granicki.

To nie pierwsza współpraca Pilkington IGP Sp. z o.o. z deweloperem Panattoni Europe – obie firmy współpracowały przy budowie nowoczesnego centrum produkcyjno-logistycznego pod Tarnobrzegiem. Panatonni Europe konsekwentnie realizuje strategię tworzenia rynków wschodzących na magazynowej mapie Polski.

 

- Wybudowaliśmy pierwszy na Podlasiu nowoczesny kompleks logistyczno-przemysłowy klasy A – Panattoni Park Białystok. Inwestycja jest strzałem w dziesiątkę zwłaszcza dla firm, które mają potencjał i potrzebę rozwoju w regionie, ale też swoimi planami sięgają szerzej. Białystok znajduje się na szlaku transportowym wzdłuż wschodniej granicy Unii Europejskiej – od Litwy poprzez Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, do Grecji. W przyszłości umożliwi to przepływ towarów pomiędzy krajami bałtyckimi i południem Europy - wyjaśnia Dorota Jagodzińska, Managing Director Panattoni Europe. 

Pilkington
Autor

Pilkington

Publikacje tego autora