Schody dywanowe - idealne rozwiązanie do każdej przestrzeni

Siudym 

Cenisz sobie funkcjonalność i estetyczne rozwiązania przestrzenne? Potrzebujesz schodów, które nie będą przytłaczać pomieszczenia, a dodatkowo zrobią wrażenie na gościach i nie wyłamią się z przyjętej przez Ciebie wizji aranżacyjnej? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że potrzebujesz właśnie schodów dywanowych. To doskonała alternatywa dla typowego wyobrażenia o schodach, a poza swoją niebanalną konstrukcją, są również bardzo użyteczne.

Schody dywanowe - idealne rozwiązanie do każdej przestrzeni

Jeśli chodzi o schody dywanowe, drewniane będą dobrym wyborem

Pracownia Wood & Art oferuje schody dywanowe drewniane, do których konstrukcji nośnej należą jedynie stopnie i podstopnie - całość jest pozbawiona belek policzkowych. Balustrada schodów działa usztywniająco, pełni funkcję kratownicy. Nic nie stoi na przeszkodzie by była wykonana w stylu nowoczesnym: ze szkała albo ze stali. Wszystkie projekty są realizowane ręcznie przy pomocy odpowiednich technik sklejania drewna. Dzięki temu schody wyglądają, jakby były wycięte z jednego kawałka drewna! Do stropu i innych elementów nośnych przykręca się je za pomocą bolców. 

Schody dywanowe drewniane na beton - odpowiedź na ograniczony budżet

Jeśli musimy się liczyć z ograniczonym budżetem, dobrym rozwiązaniem będą schody dywanowe drewniane na beton. Konstrukcje samonośne są droższe, bo ich montaż jest nieco bardziej skomplikowany. W tym drugim przypadku stopnie opiera się na wylewce, co z jednej strony sprawia, że konstrukcja jest prostsza, ale przede wszystkim jest mniej kosztowna. Jedyny liczący się problem to fakt, że raczej nie ustawimy takich schodów np. na środku pomieszczenia - tam o wiele lepiej będą wyglądać samonośne schody dywanowe. 

Niepowtarzalne wrażenie i funkcjonalność

Schody dywanowe oczywiście spełniają swoją podstawową funkcją, ale są też nie lada gratką, jeśli chodzi o ich estetyczny wydźwięk. Z boku widoczny jest charakterystyczny zygzak, a ich dowolne kształtowanie pozwala na dobre dopasowanie do kubatury pomieszczenia i naszej wizji - mogą być proste, zabiegowe albo wachlarzowe. Wedle naszych potrzeb, schody mogą być wyprodukowane z różnego rodzaju drewna - np. z bardzo odpornego orzecha amerykańskiego. 

Schody dywanowe drewniane to idealne rozwiązanie dla ludzi, którym zależy na nowoczesnym i niebanalnym wyglądzie pomieszczenia, a w przypadku osób, dla których liczy się funkcjonalne zagospodarowanie wnętrza, niebagatelną zaletą będzie dodatkowa przestrzeń pod schodami. Lekkość konstrukcji wspornikowej zrywa z "ciężkim" wyobrażeniem schodów i wnosi do przestrzeni dodatkowy walor. 

 

Siudym
Autor

Siudym

Publikacje tego autora